Sakal ekimi

Sakal ekimi ve saç dökülmesi

Sakal ve bıyıklarınızdaki kılsız bölgelerinizde, herhangi bir yağ yada krem ile sakal çıkartmak mümkün olmamaktadır. Ayrıca bıyık çıkartmak için de bir tedavi yöntemi henüz bulunmamaktadır. Bu tür seyrelmelerde, yara izleri gibi sonuçlarınız varsa Fue tekniği ile nakil yapılarak daha güzel ve estetik açıdan beğeneceğiniz sonuçların alınması mümkün olabilir. Kliniğimizde sakal ekimi yapılıyor, saç dökülmesi sorunlarına çözüm üretiliyor.

Sakal ekimi ve saç dökülmesiTürkiye’de sakal ekimi alanında kişilerin talepleri saç ekimi kadar olmasa da artış olduğunu söyleyebiliriz. Sakal ekimi yaptırabilmeniz için nakil için uygun koşullara sahip olmanız gerekli. Hiç sakalı olmayan ya da bir miktar dökülmeleri mevcut olan kişilerde de uygulanmaktadır.

Sakal ekimi hakkında

Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa ve en az 18 yaşındaysanız, sakal ekiminde yüzünüze 1000-3000 arasında kök nakli yapılmaktadır. Ek olarak sakal tıraşı olmak isteyen hastalarımıza Fue, istemeyenlere Fut yöntemi kullanılabilecek yöntemler arasında yer alır. Ameliyatın tamamlanmasından sonra iz kalmamaktadır. Fakat iğnelerin batırıldığı yerlerden küçük kan pıhtıları oluşmaktadır.

Sakal ekimi ile köselik ortadan kalkmaktadır. Yani köselik ciddiye alınmaması gereken bir konudur. Kısaca 4-8 ay sonrasında dökülen sakal ve bıyıklarınızdan doğal sonuçlar alacağınızı görmeye başlayabilirsiniz.

Saç dökülmesi hakkında

Her gün 50-150 arasında saç döklmektedir. Bu normal gibi gözükse de, özellikle saçların ön taraflarında yaşanıyorsa ciddiye alınmalıdır. Ayrıca uyguladığımız bazı krem yada spreyler, dar taraklar da dökülme sayısını artırabilmektedir.

Dar taraklar yerine, geniş olanlarını tercih etmelisiniz. Saçları her gün yıkamamalıdır. Ayrıca şekil vermeye çalışmak saç dökülmesinde ivme kazanılmasını tetikleyebilmektedir.

Saç ekimi, temel anlatımı ile başlarsak, iki kulak arkası ve ense kısmından alınan saç köklerinin dökülme yaşanan bölgelere ekilmesi ve kişinin görünümünde doğallık sağlanması, yeni saçlarına kavuşturulması işlemleri olarak tanımlanabilir. Kellik probleminin sizde de olduğunu düşünüyorsanız bize ulaşın. Ekibimiz gerekli müdahalelerin yapılması konusunda yardımcı olacaktır. Yani kalıcı sonuçlar elde etmek için kliniğimize danışabilirsiniz.

Antalya Saç Ekim Merkezi

Sağlık merkezimiz Antalya’dadır. Estetik konusunda destek isteyenler için çözümler üretiyoruz. Saç, sakal, bıyık ve kaş ekimi yapan uzman ekibimiz ile tedavi olurken tatil de yapabilirsiniz.