Saç Dökülmesine Maske

Saç Dökülmesine Maske

Saç dökülmesine maske çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz. Dökülen saçlar için birçok uygulanması kolay doğal maskeler bulunmaktadır. Dökülen saçlara saç bakım maskesi kullanımı her zaman en sağlıklı çözüm yoludur ve hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Hem saç dökülmelerini azaltabilir hem de daha güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda bu maskelerin birçoğu evinizde rahatça yapabileceğiniz maskelerdir.

Saç Dökülmesine Maske Kullanma Yöntemleri

  1. Saç Dökülmesine Maske

    Isırgan Otlu Karışım Maskesi: Bir miktar taze ısırgan otunu ceviz, kayın, mürver ve kırlangıç otu sapıyla beraber soğuk suya koyunuz. Su kaynayıncaya kadar karıştırın ve kaynadıktan sonra 3 dakika kadar dinlenmeye bırakın. Bu suyun yarısıyla saçınızı yıkayın. Sonrasında kalan suyun bir miktarıyla da saçlarınızı durulayın ve en son kalan su ile de saç diplerinize masaj yaparak ovun. En son olarak saçınızı kurutun. Bu maskeyi saçlarınıza sadece 10 günde bir yapın. Saçlarınızın dökülmesi duracak, gürleşecek ve daha hızlı uzayacaktır.

  2. Yumurta ve Zeytinyağı ile maske: 2 yumurtayı, 5 kaşık zeytinyağı ile çırptıktan sonra bu karışımı saçlarınıza sürün. 10 dakika beklettikten sonra durulayınız ve şampuan kullanarak yıkayınız. Aynı zamanda aynı karışımı içerisine bal ekleyerek de gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Limon ve Sirke: Saçınızı besleyecek ve canlı görünmesini sağlayacak şeylerden birisi de limon ve sirkedir. Bir fincana dolacak kadar limon suyunu saçınızı duruladığınız suyla karıştırarak yıkayabilirsiniz. Aynı zamanda elma sirkesi de saç dökülmesi için maske yapımında kullanılır.
  4. Sarımsak Maskesi: Sarımsak maskesi, sadece saçınızın dökülmesini durdurmayacak aynı zamanda da derinizde yeni saçların çıkmasını sağlayacaktır. Sarımsak, halk arasında saçkıran olan bilinen hastalığa da en iyi gelen yöntemlerden bir tanesidir. 3 veya 4 diş sarımsağı herhangi bir kasede ezerek suyunu çıkartın. Yarım çay bardağı zeytinyağı üzerine ekleyin ve saçınızın her tarafına masaj yaparak sürün. Bu maskeyi 2-3 günde bir tekrarlarsanız olumlu sonuçlar alacaksınız. Fakat bazı hassas tenlerde sarımsak, kaşınma veya kızarlık yapmaktadır.

Saç Bakım Maskeleri İşe Yarar mı?

Genellikle saç bakım maskeleri doğal karışımlarla yapıldığı için saç dökülmelerinde en sağlıktı yöntem türüdür. Saç bakım maskeleri kesinlikle her türlü saç dökülmesine olumlu sonuç vermektedir.