Saç Dökülmesi ve Nedenleri

Saç Dökülmesi ve Nedenleri

Saç dökülmesi genel olarak testosteron hormonuna bağlı olarak gerçekleştiği bilinmektedir. Ancak bazı dış etkenlerde saçların kaybedilmesine sebep olabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de yanma olayları sucu saç kayıplarıdır. Saç dökülmesi sındaki bir başka etkende yaralanmalar olabilmektedir.

saç dökülmesi saç kayıpları ve nedenleriSaç dökülmesi neden olur?

Genel olarak dökülme nedenli saç kayıpları ağırlıklı olarak erkeklerde olmaktadır. Alın bölgesinden başlayarak kafanın üst kısmına hatta arka kısmına doğru saç dökülmesi yaşanmaktadır. Erkek hastalar genellikle bu tip sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Ancak yapı olarak genelde kulak bölgesinin üst kısımlarının dökülmediği gözlemlenmektedir. İşte bu bölgedeki saçlar ekim işleminde kullanılan saç köklerini oluştururlar.

Fue Saç Ekimi

Günümüzde saç ekim yöntemlerinin en çok kullanılan türlerinden birisi de fue saç ekimi yöntemidir. Saç kayıplarının yaşandığı bölgeye sağlam olan bölgelerden alınan saç kökleri nakledilerek yapılan bir uygulama türüdür. Fue saç ekim yönteminde ilk başta yapılan anestezi enjeksiyonunda duyulan çok hafif acı dışında başka bir ağrı sızı olmamaktadır.

Bu nedenle de oldukça uygun bir yöntemdir. Saç kaybının yaşandığı bölgelerde hastanın tarama tercihine uygun saç kanalları açılmaktadır. Bu saç kanallarına sağlam bölgelerden alınan saç kökleri ekilmektedir. Bu saç kökleri 8 adet tele kadar çıkmaktadır.  Saç kökleri hitiyaç olan bölgeye ekilerek saç nakli gerçekleştirilmekte ve fue saç ekim işlemi gerçekleşmektedir. Fue saç ekiminden önce ve sonra yapılması gerekenlere uyar ve uzman bir el tarafından gerçekleştirilirse kesin sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bu sayede de saç kaybı yaşanan bölgeler yeni görünümüne kavuşur ve berberler tarafından bile fark edilmezler.

Ayrıca da saç kaybı yaşanan bölgede eğer iz ya da farklı bir olumsuz durum var ise saç ekimi ile bu bölge de maksimum oranda gizlenmiş olacaktır. Böylelikle saç kaybı yaşayan kişinin bu durumuna bağlı olarak psikolojik etkilerinden de kurtulmuş olacaktır.