PRP tedavisi nedir

PRP Tedavisi Nedir?

PRP tedavisi nedir? sorusunuz yanıtlayalım. Zengin plazma anlamına gelen PRP (Platelet Rich Plazma) farklı saç sorunlarının tedavilerinde de tercih edilmektedir. Saç dökülmelerini önlemek için uygulanan PRP saç tedavi yöntemi, aynı zamanda zayıflamış saç köklerinin tekrar canlandırılmasında da oldukça etkilidir. Zengin saç köklerine bu olumlu etkisi saç ekimi operasyonlarında PRP yöntemi ile destekleme çalışmaları da beraberinde gelmiştir.

Hastanın kendi kanı kullanılarak uygulanan bu yöntem, saç tellerinin canlanmasına neden olmaktadır. Ayrıca saçların tekrar sağlıklı olmasına da katkıda bulunmaktadır. PRP tedavisinde ilk olarak hastadan 10 cc. kan alınmaktadır. Ardından da alınan kan özel işlemlerdenden geçirilmektedir. En sonunda ise saçların seyreldiği bölgeye bu solüsyon enjekte edilmektedir. Doku yenilenmesini amaçlayan bu yöntem oldukça kısa sürmektedir ve hastanın hissi kan alma ve iğne hisleri ile eşdeğerdedir.

PRP TEDAVİSİ SIKÇA SORULAN SORULAR

PRP Tedavisi Nedir?

PRP Tedavisini Kimler Yaptıramaz?

Hamile ve doğumdan sonra ki emzirme döneminde olan kadınlar bu tedaviden uzak durmalıdır. Ayrıca akut enfeksiyon rahatsızlığı olan, karaciğer yetmezliği ve kanser tedavisi gören hastalar PRP tedavisini yaptırmamalıdır.

PRP tedavisi ve sonrası

  • Terleme etkisi yaratabilecek aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  • Saç uygulamanın yapıldığı gün yıkanmamalıdır.

PRP tedavisi etkisi ne zaman görülmektedir?

İlk uygulamanın ardından geçen 15. Günden itibaren saçların canlılık kazandığı ve saç dökülmelerinizin azalıp, durma derecesine geldiği gözlenmektedir. PRP tedavisinin etkisi 3.seanstan sonra belirgin bir şekilde görülür.