kusursuz saçlar için ip uçları

Kusursuz Saçlar İçin İpuçları

Kusursuz saçlar için ipuçları mı istiyorsunuz. Antalya saç ekim merkezimiz sizler için bu bilgileri derledi. Hemen tıklayın!..Kadınlar için saç, güzelliği tamamlayan bir olgudur. Ancak saçlar birçok faktörden olumsuz olarak etkilenerek sağlığını yitirmektedir. Saçların sağlığını korumak ve kusursuz bir görünüm kazanmak için dikkat edilmesi ve uygulanması gereken bazı detaylar vardır. Öncelikle saçlara gerektiği kadar özen gösterilirse daha sağlıklı ve kusursuz saçlara kavuşmak mümkündür.

Kusursuz saçlar için ipuçları verelim!

Kusursuz saçlar için ipuçları

Saçların kökünden beslendiği asla unutulmamalıdır. Saçlara uygulanan kozmetik ürünler saçlarda istenilen bakımı tam anlamı ile gerçekleştiremez. Saçların daha sağlıklı ve kusursuz bir görünüm kazanması için ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin beslenme yolu ile vücuda alınması gerekir.

Doğru bir şekilde beslenmek, taze sebze ve meyve tüketerek antioksidan içeren gıdaları yeteri kadar vücuda almak, yoğun stresten uzak kalmak, düzenli uyumak saçların kusursuz görünebilmesi için gereklidir. Bir uzmana danışmadan ve uzman tavsiyesi olmadan saçlar için herhangi bir ilaç kullanmak sağlıklı bir yaklaşım değildir.

Saçlar birer gün ara ile ve mutlaka ılık su ile yıkanmalıdır. Saçlar için saç kremi kullanılıyorsa saç köklerine temasından kaçınılmalıdır.
Saç boyası ve jöle gibi kozmetik ürünler dikkatli bir şekilde kullanılmadığı takdirde saçların zarar görmesine neden olmaktadır. Bu tarz ürünler saçlardan titizlik ile temizlenmezse saç tellerinin kırılmasına yol açmaktadır.

Dengeli ve düzenli beslenmek, sebze ve meyve gibi antioksidan yiyecekleri gerektiği kadar tüketmek, düzenli uyku ve stresten uzak durmak saç sağlığı için önemlidir. Ayrıca bir dermatoloji uzmanına danışmadan saç sağlığı için önerilen ilaçların kullanılması doğru değildir.

Saç boyası ve jöle saçları yıpratmaktadır!

Saç boyası, renk açıcılar, jöle, köpük, sprey gibi kozmetik ürünlerin bilinçsizce kullanımı saçlara zarar vermektedir. Ayrıca saç şekillendirici ürünler sık kullanımda ve saçtan temizlenmediğinde saçta kalıntı oluşturarak saç tellerinde zayıflama ve kırılmalara neden olabilirler.

Her gün yıkamak saça ciddi zarar vermektedir

Saçlar gün aşırı ve ılık su ile yıkanmalıdır. Ayrıca ikisi bir arada ürünler yerine şampuan ve saç kremi ayrı ayrı uygulanması daha doğru olacaktır. Saç kreminin saç uçlarınıza sürülmesi yeterlidir.

Kusursuz saçlar için ip uçları : Sıcak fön kullanmayın!

Saçların kaba ve sert bir biçimde taranması saçları yıpratmaktadır. Bu yüzden kuru ve zor taranan saçlara sahipseniz durulanmayan bakım ürünleri kullanarak saçlarınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca saçlar kurutulurken ve şekillendirirken çok sıcak uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Saçınızı Sıkı Toplamayın!

Özellikle alın bölgesinde bant şeklinde görülen saç dökülmeleri en sık sebebi sıkı toplanmış saçlardır. Özetle bu tarz uygulamalar, zaman içerisinde kıl köklerinin zarar görmesine ve saç kayıplarına neden olabilir.
Peki evde saç boyamanın püf noktalarını biliyor musun? Emin olmanız için harika bir rehber hazırladık!

Doğru formülü bulun!

Saç boyası alırken, yeni saç renginizin sizin için doğru bir seçim olup olmadığından emin olmalısınız. Sarı saçınızı, siyaha boyamak fazla realistik bir değişim olmayacaktır. Kendi saç tonunuzdan iki ton açık veya iki ton koyu bir renk seçin.

Hazırlık aşamasına önem verinBoyamaya başlamadan önce lütfen, boyanmasından korkmadığınız eski kıyafetler giyin ve ne olur ne olmaz diye yanınızda eski bir havlu bulundurun. Daha sonra cildinizle saç çizginiz arasına bariyer görevi görmesi adına ince bir katman vazelin sürün.

Kullanım kılavuzunu okuyun!

Tezcanlıyız ve detayları atlayıp bir an önce işe koyulmaya bayılıyoruz. Ama şu an bunun için pek doğru zaman değil. Hata yapmaktan kaçınmak adına, kullanım kılavuzunu çok dikkatli bir biçimde okumalı ve her bir adımı anlatıldığı gibi uygulamalıyız. En çok da uygulama için verilen süreye çok dikkat etmeliyiz.
Nemlendiriniz!..

Evde saç boyama kitlerinin içinde genellikle saç nemlendiricileri bulunmaktadır. Bu yüzden saçlarınızı boyadıktan sonra iyice kurulayın. Ardından da nemlendirici uygulayın. Son olarak yapmanız gereken sadece üç dört dakika kadar beklemek. Yeni saç renginizle göz kamaştırmaya hazır olun!..

Kusursuz saçlar için ipuçları vermeye çalıştık. Detay için Antalya saç ekim merkezimizi hemen arayabilirsiniz.