Ekilen Saç Yeniden Dökülür mü

Ekilen Saç Yeniden Dökülür mü?

Saç dökülmesinin birçok farklı nedenleri vardır. Hormonal bozukluklar, menopoz sonrasında, aşırı stres, ateşli hastalıklar, beslenme sonucunda yaşanan eksiklikler, çok sık şekilde saç boyatmak, aşırı derecece fön çektirmek ve ıslak sacı sert havlu ile kurutmak saç dökülmelerinin en önemli nedenleridir. Peki, ekilen saç yeniden dökülür mü?.. Dökülürse ne yapmak gerekmektedir?

Saç dökülmesi tepe bölgesindeki yoğun dökülmeler, tüm kafa bölgesinde yaşanan dökülmeler ve saçın ön çizgisinin gerisinde başlanan dökülmeler olmak üzere üç tipi vardır. Saç dökülmesi gün içerisinde yüzden fazla telde yaşanıyor ise sorun teşkil etmektedir. Birçok sebep ile bu sayının üzerinde yaşanan dökülmelerde mutlaka bir hekime başvurulmalıdır. Dökülmenin sebepleri araştırılarak çözüm yollarına gidilmelidir.

Ekilen saç yeniden dökülmekte midir?

Ekilen saç yeniden dökülür mü

Bireyler saç dökülmelerine karşı en etkili silah olarak gördükleri yöntem olan saç ekimini oldukça sık kullanmaktadır. Saç ekimi yapılan bölgede tekrar dökülmeler kesinlikle yaşanmaz. Fakat bu durum tamamen saç ekiminde yapılan operasyonun durumuna bağlıdır.

Saç ekimi operasyonu yapacak olan kişinin tecrübesi ve eğitimi oldukça önemli olmaktadır. Kişinin tecrübesi sayesinde saç ekimi yaptıran kişinin kafa derisinde kesinlikle iz kalmamaktadır.

Saç ekimi genellikle plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır. Hasta operasyon süresinde takip edilmektedir. Operasyon sonrasında ise hasta aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Ayrıca hastaya operasyon sonrası yapması gerekenler hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.  Hastaya saç ekimi operasyonu öncesinde süreç hakkında bilgiler verilmektedri. Nasıl bir model istediği de sorulmaktadır. Daha sonra istenilen saç tipi ile ne kadar kök hücre takviye edileceğine karar verilmektedir.

Çeşitli sebeplerden dolayı saç dökülmesine karşı saç ekimi yaptırabilirsiniz. Bu durumda olan bireyler ileride yeni saçlarında da dökülme yaşayacağı hakkında korkular yaşamaktadır. Bu tamamen kişinin kuruntusu olup, saç ekimi yapılan bölgede kesinlikle tekrar dökülme yaşanmamaktadır.